KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003255
nr 1400 3255
Birger von Brömssen
(1894-1990), Sverige
Oljemålning, Två gossar (bla Tomas von Brömssen). Monogramsignerad. Olja på pannå, 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Birger von Brömssen, svensk bildkonstnär född 1894, död 1990.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:09:27
31/5 12:26:04
100 kr
31/5 17:47:48
Birger von Brömssen
Läs mer om Birger von Brömssen